Hotel Paragon

CHWALEBNA PRZESZŁOŚĆ BEZ PRZYSZŁOŚCI

Miejscowość turystyczna, w której znajduje się poniższy obiekt jest najsmutniejszym zwierciadłem przedsiębiorczości. Miejsce znane od 1847 roku błędnie opiera się na tym, co było w przeszłości, bez inwestycji w przyszłość. Salsomaggiore Terme w latach swej świetności było miejscem, do którego tłumnie zjeżdżali się ludzie z wyższych sfer. W tym miejscu nie liczyły się tylko pieniądze, ale również pozycja społeczna. Cena za próżność tego miasta była bardzo wysoka.

Miejscowość ta przez kilka lat znajdowała się w kryzysie. Próba ratowania zakończyła się fiaskiem. Władze miasta próbowały cały czas celować w turystów z wyższych sfer. W efekcie tego nie zmieniali nic, co pomogłoby w napływie nowych gości, mniej zamożnych. Natomiast ci, którzy byli uznawani za VIP-ów zaczęli jeździć do miejsc, które w podobnej cenie oferowały zdecydowanie nowocześniejsze usługi.

GRAND HOTEL

Wspomniany wcześniej obiekt jest pięciogwiazdkowym hotelem zbudowanym w 1882 roku. Przez lata był wielokrotnie remontowany i przystosowany do zmieniających się trendów w architekturze, jednak przez ten cały czas zachowywał swój klasyczny i majestatyczny styl. Na parterze znajdował się hol, jadalnia ze świetlikiem oraz szklanymi drzwiami i kilka małych pokoi, natomiast na wyższych piętrach już same pokoje. W zupełnie osobnych budynkach mieściła się np. pralnia. Część budynku hotelowego została wykorzystana i przekształcona w salon SPA. Grand hotel został zamknięty w 2006 roku. Rok później został otwarty przez lokalnych hotelarzy, aby ugościć w nim pracowników i modelki Miss Italia.

Obiekt obecnie jest wystawiony na sprzedaż, jednak każdy potencjalny kupiec na widok miejscowości, w której znajduje się hotel ucieka, gdzie pieprz rośnie. Nie trudno im się dziwić. Miasto wygląda na wymarłe, główną przyczyną tego jest średnia wieku odwiedzających turystów, która przez miejscowych uznawana jest za „zawstydzającą”. Ponad to obiekt swym wyglądem w środku nie zachęca do zakupu. Widać, że od dawna nikt do niego zaglądał. Nikt, poza miejscową młodzieżą szukającą sobie miejsca do wyżycia się. Jak dla mnie najciekawszym pomieszczeniem z wnętrza jest poniższa jadalnia, którą przedstawiam na tych trzech zdjęciach.

_____

Stan obiektu z dnia: 08.09.2019