Ośrodek wypoczynkowy „filmówki”

KONIEC WYMÓWEK

On chciał poprawić zdjęcia i odwiedzić jeszcze raz to miejsce. Ja – wstyd się przyznać – chciałam pojechać tam pierwszy raz. W związku z tym padła szybka decyzja, w który rejon jedziemy na eksplorację. Wsiedliśmy w auto i zostawiliśmy za sobą tylko kurz.

Wymówek na moją nieobecność tam było zawsze tysiące. Bo niby daleko. Bo samej się nie chce. Bo dojazd taki sobie… Ale w końcu się zmobilizowałam. I dzięki temu mogę Wam przedstawić  poniższe zdjęcia.

W ODWIEDZINACH U FILMÓWKI

Tym razem naszym celem był opuszczony ośrodek wypoczynkowy należący kiedyś do Wytwórni Filmów Fabularnych. Obecnie jest on w posiadaniu prywatnej osoby, która przebywa za granicą i wszystko wskazuje na to, że zapomniała ona o swoim nabytku. Podobno obiekt znów jest wystawiony na sprzedaż. Ale ile w tym prawdy nie wiem.

Czas w tym ośrodku zatrzymał się w miejscu. Budynki pomału ulegają zniszczeniu, pojawia się rdza na dachu, woda w pomieszczeniach i mech na ścianach. Plac zabaw porasta nieprzystrzyżona trawa. W budynkach nadal znajduje się ułożona w jednym miejscu pościel, zostały również meble. O dziwo nie zostały wyniesione przez osobę, która uznała je za niezbędne w swoim domu. Podejrzewam, że może to być zasługa czujnego sąsiada, który zwraca uwagę na obce auta i nieznajomych kręcących się w okolicy lasku i ośrodka filmówki.

TAKIE PIĘKNE… I TAKIE PRZERAŻAJĄCE

Ośrodek położony jest w lesie nad rzeką. Na jego terenie stoją dwa pałacyki i trzy pawilony, w których między innymi znajdowała się kuchnia, czy ambulatorium. W kuchni znaleźć można jeszcze kilka przetworów z warzywami i owocami, na których widnieją dwie daty – 1995 i 1996. Adnotacje te mogą wskazywać, kiedy ostatni raz tętniło tam życie i słychać było śmiech dzieci, zamiast ogłuszającej ciszy.

Miejsce nadal zachwyca, mimo że jest już zniszczone. Ale cały czas jest ono na swój sposób przerażająco piękne.

7 Comments on “Ośrodek wypoczynkowy „filmówki”

  1. Wow that was unusual. I just wrote an incredibly long comment but after
    I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again.
    Regardless, just wanted to say great blog!

  2. I enjoy what you guys tend to be up too. This sort
    of clever work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated
    you guys to my blogroll.