Park rozrywki

LUNAPARK JAK Z HORRORU

Poniższy park rozrywki z Litwy rozsławiony w internecie został po filmiku BNT i jego wspinaczce na diabelski młyn. Sądzę, że gdyby nie to, niektórzy z naszych rodaków nie zainteresowaliby się tym miejscem.

Litwę na swojej liście państw, które chcemy odwiedzić, wraz z Urbex Time mieliśmy już od dłuższego. Nie tylko pod względem eksploracji, ale również typowo turystycznie. Chcieliśmy głównie odwiedzić Wilno i skosztować lokalnej kuchni. Filmik znanego youtubera wraz z wycieczką członka mojej rodziny zmotywował nas do trzydniowego wyjazdu. W trybie ekspresowym zaczęliśmy organizować więcej punktów do obejrzenia i ruszyliśmy w końcu w trasę.

Na miejscu nie było tak kolorowo jak planowaliśmy  Okazało się, iż Litwini bardzo dobrze radzą sobie z zagospodarowaniem na nowo opuszczonych obiektów, bądź ich zabezpieczeniem. W efekcie byliśmy zmuszeni zrezygnować z kilku miejsc. Co w sumie miało swoje plusy, bo dzięki temu spędziliśmy więcej czasu niż planowaliśmy na zwykłym zwiedzaniu.

Lunapark wśród miejscowych jest miejscem dość znanym. Musieliśmy szybko korzystać z chwili, gdy wokół nas trochę się rozrzedziło i nikt nie przeszkadzał w robieniu zdjęć. Miejsce raczej jest dość popularne wśród młodzieży i na spacery rodzinne z młodszymi pociechami, które raczej wymagają opieki, aby nic im się nie stało. Mimo to odgłos skrzypiących zabawek przyprawiał nas o mały dreszcz emocji 

_____

Stan obiektu z dnia: 28.06.2019
obecnie obiekt wyburzony